Dlaczego warto wybrać na wypoczynek hotel nad morzem?

https://hotellogos-gdansk.pl/wp-content/uploads/spacer-po-plazy.jpg
Blog

Mówi się, że ludzie dzielą się na tych, którzy preferują pełne przygód i miejskich atrakcji wycieczki do tętniących życiem metropolii, jak i tych dla których udany wypoczynek to najlepiej szum morza i dzika plaża. Tymczasem nie trzeba wybierać. Można się wybrać do hotelu w Gdańsku, skąd w kilka chwil dotrzemy nad samo morze nie rezygnując z miejskich rozrywek!

Piękna, dzika przyroda i romantyczne spacery wzdłuż plaży

Choć nadmorskie kurorty tętnią życiem głównie latem, to warto pomyśleć o wyjeździe nad morze poza sezonem, gdy odwiedza je mniejsza ilość turystów. Plaże nie są wtedy tak obłożone, a poza spacerem wzdłuż Bałtyku możemy obcować z naturą, której w Gdańsku nie brakuje. Wyspa Sobieszewo, która na której możemy wsłuchiwać się w szum ptaków i odwiedzić rzadko uczęszczane plaże, spływ kajakowy Motławą czy wycieczki do zabytkowych parków – to tylko niektóre z nieoczywistych propozycji.

Gdańsk to miejsce, które tętni historią. To tam wiele wieków dziejów mieszkańców miasta mówiących różnymi językami i reprezentujących różne kultury, splata się z historią najnowszą, której symbolem jest robotniczy zryw wolnościowego ruchu Solidarność, który doprowadził do upadku żelaznej kurtyny. Ślady tych wydarzeń napotykamy na każdym kroku spacerując ulicami miasta. To również miejsce, gdzie możemy dobrze zjeść – spróbować darów morza, przepysznych ryb i lokalnych przysmaków.

Wybierając się do Gdańska warto zadbać o dobry nocleg. W hotelu, zlokalizowanym w dzielnicy Wrzeszcz, której historia sięga czasów średniowiecza, można smacznie zjeść i wypocząć w elegancko urządzonych i klimatycznych pokojach i apartamentach. Wygodne łóżka, bogate wyposażenie i pyszne jedzenie, dogodna lokalizacja i położenie w pobliżu trzech parków – to cechy wyróżniające ten obiekt.