https://hotellogos-gdansk.pl/wp-content/uploads/GettyImages-1134424881.jpg
Blog

Znalezienie sali weselnej to nie lada wyzwanie. Nie ma się zresztą co dziwić, w końcu ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu nowożeńców. Mając to na uwadze, warto zadbać o jego odpowiednią oprawę. Podpowiadamy, w ośmiu krokach, jak znaleźć idealne miejsce pod organizację wesela. Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Określ liczbę gości

Pierwszą rzeczą, którą powinni zrobić przyszli państwo młodzi, kiedy poszukują sali weselnej, to określić ile osób będzie uczestniczyło w weselu. Od informacji tej zależeć będą nie tylko wymiary sali, ale także ilość jedzenia, ciast oraz alkoholu, które trzeba będzie zamówić.

Oczywiście rzadko zdarza się, że na ceremonię przybywa sto procent zaproszonych gości, niemniej wielkość sali należy dobrać w oparciu o wyjściową liczbę rozdanych zaproszeń, ponieważ pozwala to uniknąć ścisku, duchoty i tłoku, które – w przypadku większych uroczystości rodzinnych – bywają męczące i potrafią zepsuć nastrój i podniosłość pięknych chwil.

Lokalizacja i otoczenie

Kolejnym istotnym punktem jest określenie lokalizacji, pod organizację wesela. Oczywiście to, która okaże się najlepszą, zależeć będzie przede wszystkim od preferencji i upodobań przyszłych nowożeńców. Miłośnicy nowoczesnego stylu z pewnością docenią  sale, w zlokalizowanych w centrum miasta, hotelach. Z kolei pary, które cenią sobie bliski kontakt z naturą i swojskie otoczenie,  docenią – zlokalizowane na obrzeżach miast – klimatyczne sale bankietowe.

Baza noclegowa

Często zdarza się, że kryterium, które młoda para bierze pod uwagę – podczas poszukiwań miejsca pod organizację wesela – jest możliwość zakwaterowania gości weselnych. W przypadku sal bankietowych zlokalizowanych na terenie hoteli sprawa jest prosta, ponieważ tego typu obiekty oferują również miejsca noclegowe.

Jedzenie

Podczas wyboru miejsca na tę wyjątkową noc, zorientujmy się co może zaproponować nam szef kuchni. Miłym gestem i zarazem ukłonem w stronę Gości będą pozycje wegetariańskie, wegańskie i bezglutenowe. Nie ma nic piękniejszego niż dobre wspomnienia weselników, dlatego warto zrobić  wszystko, by czuli się dopieszczeni.

Obsługa uroczystości

Kolejnym ważnym aspektem jest obsługa uroczystości. Dobrze zawczasu upewnić się, że wesele obsługiwać będą doświadczone osoby, które potrafią nie tylko nosić tacę, ale również są uśmiechnięte i pomocne.

Muzyka

Warto zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju muzykę chcemy słyszeć podczas wesela. Niektórzy zadowolą się DJ’jem, który będzie odtwarzał muzykę z zewnętrznego źródła, inni z kolei będą oczekiwać zespołu grającego na żywo, rozbawiającego gości.

Wystrój sali

Idealna sala weselna, to taka, która nie wymaga wielu ozdób, aby pięknie się prezentować. Oczywiście, jeżeli tylko marzeniem nowożeńców jest nadanie miejscu jednego konkretnego stylu, np. rustykalnego, to można ją dodatkowo ozdobić, ale powinna to być chęć, a nie obowiązek, wynikający z dawno nieodświeżanego wnętrza.

Klimatyzacja

Należy również zwrócić uwagę na to, czy sale są dobrze klimatyzowane i czy zapewniają swobodne wyjście na zewnątrz. Przecież nawet najwytrwalszym weselnym tancerzom przyda się chwila odpoczynku.

Podsumowując

Znalezienie idealnej sali weselnej nie jest tak prostym  zadaniem, jak mogłoby się nam początkowo wydawać. Na udane wesele wpływa wiele czynników, jednak sala jest jednym z najważniejszych, którego – pod żadnym pozorem – nie należy bagatelizować.