https://hotellogos-gdansk.pl/wp-content/uploads/GettyImages-598132684.jpg
Blog

Zorganizowanie wyjazdu grupowego zawsze wiąże się z dużą ilością zadań. Takie przedsięwzięcie wymaga od organizatora ogromnego skupienia i właściwego koordynowania działań. Bogaty dostęp do hoteli, pensjonatów oraz ośrodków wypoczynkowych daje gwarancje, że przy dobrej współpracy nasz wyjazd będzie na najwyższym poziomie, a nasi klienci lub zwyczajnie znajomi nie będą mieli powodów do narzekań.

Wybór miejsca na wyjazd

Elementem, który z pewnością wpłynie na samopoczucie grupy w trakcie wyjazdu, jest miejsce.  Każdy z nas podczas wyjazdu chce mieć zapewnione odpowiednie warunki pobytu. Poza kwestiami oczywistymi, takimi jak standard i wygląd budynku, ważna jest również lokalizacja, która powinna być atrakcyjna i dawać możliwość odpoczynku.

Zależy to oczywiście od preferencji uczestników, niektórzy chcieliby wziąć udział w imprezowym wyjeździe do wielkiej, europejskiej stolicy, inni preferują spokojny wypoczynek nad jeziorem inni noclegi nad morzemWarto również zapoznać się ze znaczeniem kilku ważnych skrótów:

  • HB, czyli „Half Board”- śniadania i obiadokolacje;
  • Al, czyli „All Inclusive” – napoje i jedzenie w cenie;
  • BB, czyli „Bed and Breakfast” –  śniadania.

Elastyczny i otwarty plan zajęć

Plan naszego wyjazdu powinien być skonstruowany tak, byśmy mogli w niespodziewanych sytuacjach lekko go modyfikować. Warto być w kontakcie z osobą odpowiedzialną za grupę ze strony hotelu, tak abyśmy mogli na bieżąco wprowadzać ewentualne modyfikacje takie jak np. godziny posiłków. Zorganizowane co do minuty aktywności i zwiedzanie wpływa na znaczne większe zmęczenie i poczucie kontroli, którego chcemy uniknąć podczas turystycznego wyjazdu.

Warto pamiętać, że każdy bez względu na temperament potrzebuje chwili samotności w zaciszu swojego pokoju. Pozwala to zregenerować siły, ale zapewnia też ważną dla wypoczynku dawkę intymności. Odpowiednie proporcje pomiędzy zwiedzaniem, zabawą a wypoczynkiem przyczynią się do tego, że wyjazd ten będzie wspominany przez długi czas i z pewnością poprawi relacje w grupie.