Jak urządzić bankiet dla rodziny?

https://hotellogos-gdansk.pl/wp-content/uploads/bankiet.jpg
Blog

Bankiet to jedno z rozwiązań, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę, zapraszając rodzinę do świętowania. Zwykle podaje się na nim uroczysty posiłek. Można go zorganizować na przykład z okazji urodzin, rocznicy ślubu, komunii czy innych ważnych wydarzeń. Co warto wiedzieć o urządzaniu bankietu dla rodziny? Na co warto zwrócić uwagę, przygotowując tego typu przyjęcie?

Bankiet angielski czy może zasiadany?

Osoby, które planują zorganizować bankiet dla rodziny, mają do dyspozycji kilka możliwości. W zależności od upodobań i charakteru przyjęcia mogą zdecydować się na bankiet angielski albo zasiadany. Organizacja przyjęć okolicznościowych w Gdańsku lub w innym mieście w formie wspomnianego bankietu angielskiego polega na przygotowaniu eleganckiego bufetu.

Zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności wynajmowania dużej sali, ponieważ dania i przekąski znajdują się na  jednym stole. Ponadto wówczas goście są mobilni i mogą się przesiadać, co ułatwia integrację. Czasami jednak lepszym wyborem okazuje się bankiet zasiadany z podawanymi posiłkami. Sprawdzi się przede wszystkim w przypadku wesel czy innych większych przyjęć, na których serwowane są obiady czy kolacje.

Co jeszcze trzeba wiedzieć na temat organizacji bankietu?

Organizując bankiet dla bliskich, warto go odpowiednio zaplanować. W pierwszej kolejności trzeba określić budżet i sporządzić listę gości. Wówczas będzie łatwiej zaplanować catering. Mówiąc o menu, w dobrym tonie jest zorientowanie się w potrzebach gości – niektórzy mogą być na przykład na diecie bezmięsnej. Dobrze też zastanowić się nad dodatkowymi atrakcjami i dekoracjami. W zależności od charakteru eventu może to być DJ, animator dla dzieci czy różnego rodzaju ozdoby, na przykład balony, świeczki czy specjalne oświetlenie.