Tradycyjne nadmorskie potrawy – gdzie dobrze zjeść?

https://hotellogos-gdansk.pl/wp-content/uploads/ryba.jpg
Blog

Urlop nad Bałtykiem to nie tylko błogi wypoczynek na plaży, ale również uczta dla podniebienia. Wbrew pozorom nadmorskie specjały kulinarne to nie tylko gofry, smażona ryba z frytkami czy ziemniaki na patyku. Każdy smakosz powinien przede wszystkim spróbować tradycyjnych potraw, które są zachwycają smakiem i aromatem. Co i gdzie warto zjeść nad morzem? Kilka wskazówek w dalszej części naszego wpisu.

Nadmorskie potrawy, które warto spróbować

Morze to przede wszystkim ryby podawane na wiele rozmaitych sposobów. Latem kulinarnym hitem są ryby wędzone. Mowa tutaj o świeżych rybach złowionych rano przez rybaków, które od razu trafiają do wędzarni, aby późnym popołudniem “wylądować” na talerzu. Najbardziej popularne są śledzie, makrela, łosoś bałtycki i karmazyn. Warto skosztować też flądry, która nad polskim morzem zawsze dostępna jest świeża i w przystępnej cenie. Na uwagę zasługują też zupy rybne, które również dostępne są w tutejszych restauracjach.

Chociaż rybę nad Bałtykiem koniecznie trzeba spróbować, to jednak nadmorskie menu jest znacznie bardziej różnorodne. Należy podkreślić, że kuchnia pomorska jest urozmaicona, gdyż zauważalne są z niej tradycyjne kulinarne Kaszub, a także pewne wpływy niemieckie i szwedzkie.

Gdzie dobrze i tradycyjne zjeść nad morzem?

Jeśli szukasz miejsca, w którym zjesz wyśmienite, pożywne i charakterystyczne dla nadmorskich stron potrawy, zapraszamy do restauracji w Gdańsku „Pieprz i sól” przy Hotelu Logos. Tutaj będziesz miał szansę skosztować tradycyjną kuchnię i wiele regionalnych przysmaków Pomorza. Dania powstają wyłącznie z najlepszych, naturalnych produktów, dlatego też zawsze wyróżniają się wybitnym smakiem i przyjemnym aromatem. Specjalnością szefa kuchni są dania znane i lubiane, podawane we współczesnych, nowoczesnych aranżacjach. Potwierdzeniem tego, że nasza restauracja jest miejscem wyjątkowym, są nie tylko zadowoleni turyści, ale również mieszkańcy Gdańska i całego Trójmiasta, którzy regularnie do nas wracają.

Restauracja “Pieprz i sól” gwarantuje wszystkim gościom nie tylko znakomitą kuchnię i ciekawy wystrój, ale również niepowtarzalną atmosferę. Zapraszamy!