https://hotellogos-gdansk.pl/wp-content/uploads/plaza.jpg
Blog

Plaża to miejsce, gdzie chcemy odpocząć, skorzystać ze słońca, słuchać szumu fal i po prostu dobrze się bawić. Nie można jednak zapominać o pewnych zasadach, gdyż przestrzegając ich plaża stanie się miejscem przyjaznym dla każdego.

Zarezerwuj komfortowy nocleg blisko morza w Gdańsku

Aby twój pobyt nad polskim morzem był przyjemny i komfortowy, zacznij od znalezienia dla siebie odpowiedniego miejsca noclegowego. Jest to bardzo ważne w tzw. sezonie wysokim, a więc przede wszystkim latem, gdy przyjeżdża tutaj wielu turystów zarówno z polski, jak i z zagranicy. Zapraszamy do Hotelu Logos, który zapewnia wygodne noclegi blisko morza w Gdańsku.

Savoir-vivre na plaży. Jak się (nie) zachowywać podczas plażowania?

  • Dbaj o czystość. To pierwsza, najważniejsza zasada. Nie zaśmiecaj otoczenia wokół siebie i zabiegaj o to, aby osoby wokół również dbali o porządek. Każdy z nas jest za to odpowiedzialny. Tak naprawdę nigdzie nie należy śmiecić i chociaż teoretycznie wszyscy o tym wiedzą, nadal jest duży problem z ilością śmieci nie tylko na plaży, ale również w lasach czy na terenie miasta. Wszelkie śmierci wyrzucaj wyłącznie do koszów. Jest ich wiele w pobliżu plaży, więc nie będzie z tym większego problemu. Nigdy nie zakopuj niczego w piasku. Odpadki, resztki jedzenia, papierosy, foliowe reklamówki itp. – wszelkie odpady nie tylko mają negatywny wpływ na środowisko naturalne, ale wręcz mogą stanowić zagrożenie dla ludzi, w tym przede wszystkim dzieci bawiących się w piasku.
  • Nie zachowuj się zbyt głośno. Oczywiście na plaży nie trzeba mówić szeptem, można słuchać muzyki, śmiać się i bawić. Jednak staraj się nie zakłócać spokoju innych osób. Nie krzycz i nie słuchaj zbyt głośnej muzyki.
  • Szanuj przestrzeń innych. To prawda, że w sezonie wakacyjnym trudno znaleźć skrawek wolnej przestrzeni na plaży. Jednak mimo wszystko staraj się szanować przestrzeń osobistą innych osób. Przechodząc, nie depcz po rozłożonych kocach czy ręcznikach. Znajdź ustronne miejsce do gry w piłkę, gdzie nie będziesz nikomu przeszkadzać.
  • Przestrzegaj norm obyczajowych. Dotyczy to zarówno stroju, jak i zachowania. Strój kąpielowy powinien zakrywać miejsca intymne i nie powinien budzić zgorszenia — w końcu plaża to miejsce, gdzie przebywa bardzo wiele dzieci. Nie przeklinaj, nie zachowuj się wulgarnie i obscenicznie.
  • Pilnuj dzieci i czworonożnych przyjaciół. Na plaży jest bardzo dużo ludzi i w najbliższym otoczeniu znajduje się woda. Bardzo ważne jest więc, aby dzieci cały czas pozostawały w zasięgu wzroku. To bardzo ważne przede wszystkim dla ich bezpieczeństwa. Dotyczy to również zwierząt, które również przez cały czas powinny pozostawać blisko swoich właścicieli.