https://hotellogos-gdansk.pl/wp-content/uploads/pierwsza-komunia.jpg
Blog

Pierwsza Komunia to bardzo istotne przeżycie duchowe zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców. Jednocześnie jest to doskonała okazja, aby w gronie rodziny uczcić to ważne wydarzenie w życiu młodego chrześcijanina. W polskiej tradycji zwykle po Mszy świętej przychodzi czas na nieoficjalną celebrację uroczystości podczas wspólnego obiadu. Dawniej tego rodzaju spotkania rodzinne odbywały się głównie w domach. Obecnie coraz więcej rodziców korzysta z możliwości zorganizowania o przyjęcia komunijnego w restauracji. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Obiad komunijny w restauracji — najważniejsze zalety

Podstawową zaletą, którą z pewnością docenią wszyscy rodzice, jest oszczędność czasu i energii. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że organizacja przyjęcia rodzinnego to spore przedsięwzięcie. Przede wszystkim trzeba przygotować wszystkie posiłki, w tym nie tylko obiad, ale i przekąski, ciasta oraz desery. Do tego trzeba doliczyć czas poświęcony na opracowanie stosownego menu oraz zakupy. Należy też posprzątać mieszkanie oraz stosownie je udekorować. Z kolei po zakończonej wizycie gości czeka zmywanie i zapewne ponowne sprzątanie. Jest to proces żmudny, czasochłonny i wymagający pewnych umiejętności zarówno organizacyjnych, jak i kulinarnych. Obecnie, kiedy większość rodziców musi pracować zawodowo, a oprócz tego trzeba też pomóc dziecku w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu, przyjęcie komunijne w restauracji może okazać się najrozsądniejszą opcją.

Skorzystanie z usług restauracji, która specjalizuje się w organizacji przyjęć okolicznościowych, jest również najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy we własnym mieszkaniu zwyczajnie nie mamy miejsca, by pomieścić wszystkich gości. Tego rodzaju spotkania zwykle wymagają zaproszenia co najmniej kilkunastu osób, a niekiedy nawet kilkudziesięciu. Zapewnienie komfortowych warunków przy stole dla każdego z nich mogłoby być bardzo problematyczne. Restauracja oferuje przestronną salę, w której każdy będzie czuł się wygodnie i swobodnie.

Uważasz, że organizacja komunii w restauracji to bardzo duży wydatek? Wbrew ogólnie panującym opiniom koszt obiadu rodzinnego w lokalu wcale nie jest o wiele droższy od przyjęcia w domu, szczególnie przy dużej liczbie uczestników. Jest to przystępne cenowo rozwiązanie, które dodatkowo pozwoli ci zaoszczędzić mnóstwo czasu, energii i stresu.