Poznaj główne atrakcje w Gdańsku

https://hotellogos-gdansk.pl/wp-content/uploads/Neptun.jpg
Blog

Gdańsk to nadmorskie miasteczko, które słynie nie tylko z plaż, ale również wspaniałych zabytków. Tak naprawdę można spędzić tutaj długie tygodnie, a nawet miesiące, każdego dnia odkrywając coś nowego. Jeśli jednak wybierasz się do Gdańska na krótki urlop czy wyłącznie na weekend, zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę na najważniejsze i najciekawsze atrakcje, o których wspominamy poniżej.

Gdzie nocować w Gdańsku?

Gdańsk to jedno z najciekawszych polskich miast, które każdego roku odwiedza bardzo wielu turystów z Polski i z zagranicy. Warto więc odpowiednio wcześniej zarezerwować sobie miejsce noclegowe, szczególnie w okresie wakacyjnym. Zapraszamy więc do Hotelu Logos. Zapewniamy komfortowy nocleg blisko morza w Gdańsku. To idealna lokalizacja, która pozwala na dogodną eksploatację zarówno pobliskich plaż, jak i najważniejszych zabytków.

10 najciekawszych gdańskich atrakcji, które musisz zobaczyć

  1. Fontanna Neptuna. Jest to najbardziej charakterystyczny dla Gdańska posąg. Każdy, kto ma szczęście odwiedzić to miasto, powinien zrobić sobie zdjęcie przy Fontannie Neptuna. To symbol związku Gdańska z morzem, który powstał z inicjatywy burmistrza Bartłomieja Schachmanna i rady miejskiej, jego budowa rozpoczęła się w 1606 r.
  2. Ratusz Głównego Miasta. To kolejny charakterystyczny obiekt dla Gdańska. Jego najstarsze fragmenty pochodzą aż z XIV wieku. Był jednak wielokrotnie rozbudowywany, a obecnie możemy podziwiać piękna gotycko-renesansową budowlę zachowaną w bardzo dobrym stanie.
  3. Droga Królewska, czyli ulica Długa i Długi Targ. Droga Królewska rozpoczyna się od Złotej Bramy, a wiedzie od ulicy Długiej aż po jej przedłużenie, czyli Długi Targ. To tutaj uroczyście witano m.in. Kazimierza Jagiellończyka w 1457 r., a także wiele innych ważnych osobistości. Dawniej ulice te zamieszkiwali wpływowi i bogaci mieszczanie, dlatego współcześnie można podziwiać piękne budynki o unikalnej architekturze. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dom Uphagena, a także Dwór Artusa.
  4. Brama Żuraw. Kolejny symbol Gdańska. Nie można być w tym mieście i go nie odwiedzić. Jest on doskonale znany zarówno turystom z Polski, jak i z zagranicy. To największy i najstarszy z zachowanych dźwigów portowych średniowiecznej Europy.
  5. Długie Pobrzeże. Jeśli zmęczysz się zwiedzaniem, koniecznie powinieneś tu trafić. Jest to wyjątkowej urody deptak, pełen klimatycznych kawiarni, knajpek, restauracji i pubów, ciągnący się wzdłuż zachodniego brzegu Motławy.
  6. Ulica Mariacka. Kolejna bardzo klimatyczna uliczka, idealna do niespiesznych spacerów i zwiedzania. Wiedzie od Bramy Mariackiej do kościoła Mariackiego. Uwagę warto tutaj zwrócić na bogate dekoracje rzeźbiarskie i snycerskie oraz wąskie brukowane przejścia między domami.
  7. Bazylika Mariacka. To największa w Europie świątynia wybudowana z cegieł i doskonały przykład sztuki gotyckiej. Sama budowla budzi podziw, jednak warto zajrzeć do środka, gdzie znajdują się liczne zabytki średniowiecznych mistrzów, w tym Pieta czy Piękna Madonna Gdańska.
  8. Muzeum II Wojny Światowej i Westerplatte. W Muzeum znajduje się wiele ciekawych ekspozycji, które ukazują historię Polski i innych krajów w czasie wojny. Warto też odwiedzić Westerplatte, gdzie znajdują się Wartownia nr 1 (główny punkt polskiej obrony we wrześniu 1939) oraz Pomnik Obrońców Wybrzeża.
  9. Góra Gradowa. Zachęcamy do wędrówki na Górę Gradową, ponieważ roztacza się z niej piękny widok na panoramę Gdańska.
  10. Archikatedra Oliwska. Warto odwiedzić jedną z dzielnic Gdańska, Oliwę, która przez wieki była wsią klasztorną opactwa cystersów. Obecnie można podziwiać tam piękną architekturę, z Archikatedrą Oliwską na czele.